Itt minden máshogy történik, és általában az is rosszul. Ha egyszer lesz itt vezetőváltás, ez a blog lesz a vádirat.
(De kisvárosunkat mi így is szeretjük ... - Ámbár, megvan a saját véleményünk.)

2012. augusztus 9., csütörtök

A hetedik és a nyolcadik aranyérem - Hajrá magyarok! ( - London 2012)

Női kajak egyes

Kozák Danuta parádés teljesítményt nyújtva aranyérmet szerzett a női  kajak egyesek 500 méteres döntőjében a londoni olimpián. Ez a   magyar küldöttség hetedik elsősége a brit fővárosban, egyben a sportág 22. ötkarikás aranya.
Az ötszörös világ- és hétszeres Európa-bajnok, 25 éves magyar lapátforgató kedden az elő- és a középfutamban is meggyőző győzelmet aratott, s azzal a tudattal készülődhetett a fináléra, hogy szerdán megszerezte pályafutása első ötkarikás győzelmét a négyes tagjaként. A Domino Honvéd kajakosa tavaly, a szegedi világbajnokságon és az idén júniusi, zágrábi Eb-n is ezüstérmet nyert ebben a számban.

BEGYŰLT A NYOLCADIK MAGYAR ARANY - Risztov Éva jóvoltából!

Nyíltvízi úszók 10 km-es száma -
Risztov Éva aranyérmet nyert

A Debreceni Sportcentrum 26 éves versenyzője - aki medencében 800 méteren a 13., 400-on a 16., a 4x100-as gyorsváltóval pedig a 15. helyen végzett - gyakorlatilag végig vezetett, nagy tempót diktálva, és legtöbb riválisát leszakítva, végül nagy hajrával - az amerikai Haley Andersont négy tizedmásodperccel megelőzve - diadalmaskodott célba elsőként érve.
Risztov Éva a magyar londoni küldöttség 15. érmét - nyolcadik aranyát - szerezte.