Pest megye rendőrfőkapitánya, Ármós Sándor csak a sajtóból értesült esetleges menesztésének híréről. A dandártábornok azt mondta, nem közölték vele, hogy fel kellene állnia a székéből.
A megyei rendőri vezető a fontosabb posztokon lévő beosztottainak múlt héten írt, számos megszorító intézkedést tartalmazó körlevelével került a figyelem középpontjába.
Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) még a hétvégén átvilágította a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság gazdasági helyzetét, majd a vizsgálat eredményeként elrendelte a főkapitányi körlevél visszavonását, mert az “hibás adatokból levont téves következtetéseken alapult”. Az ORFK, illetve később a megyei rendőr-főkapitányság közleményben tudatta: a Pest megyei rendőrség gazdasági helyzete stabil, nincs szükség megszorításokra.
Ennek azonban ellentmondana a hírek. Köztudott, hogy a megye a csőd szélén tántorog. Szűcs Lajos vagy átadókon, vagy sehol nem szerepel. A Jobbik petíciókkal bombázza, hogy valós éphez jusson. Közben tagadják a becsődölést. Szűcs most a lakáj sajtó segítségét vette igénybe így a régióban közreadták a szerecsenmosdató interjút, amit a blogunk is bemutatott.
A Szűcs által előadottak ellenére a megye helyzete drámai. Igazából csak azért nincs csődeljárás alatt, mert akkor a Fidesz-vezetés csődjét ismernék be állami szinten. A megyei önkormányzat nem mehet csődbe, annak ellenére sem, hogy rossz gazdasági mutatókkal, elódázott intézkedésekkel és fizetésképtelenségével láncreakciókat, amolyan dominóeffektust hoz létre. Ennek a jelenségnek az áldozata a megye diáksága, időskori ellátottja és érintett étkezői. A kialakult helyzetnek felelősei persze nincsenek, azokat senki nem kutatja, nem háborgatja. Szűcs Lajos a tenisz szövetség rendbetételével és a népszerűsítésével fényezi karrierjét, látszólag nem törődve a bajokkal.
Elfoglaltságai okán mindenesetre nem képes heti 20 nap, napi 8 órát benntölteni a hivatalában, mert hol az országgyűlés, hol a frakció, máskor meg a párt, vagy a sport köti le az idejét és nem az önkormányzatiság teszi ki a mindennapok javát.
Elfoglaltságai okán mindenesetre nem képes heti 20 nap, napi 8 órát benntölteni a hivatalában, mert hol az országgyűlés, hol a frakció, máskor meg a párt, vagy a sport köti le az idejét és nem az önkormányzatiság teszi ki a mindennapok javát.
Így fordulhatott elő, hogy a HunGast után a megyei rendőrkapitány is kénytelen volt a rendvédelmi szolgáltatások korlátozását bejelenteni, amit nem tolerált a nagypolitika. Ezt követően, mint beszámoltunk róla, a kormány miniszterei azonnali pénzügyi segítséget nyújtottak a Szűcs Lajos nevével jegyzett megyei hivatalnak. És hogy az országgyűlés jegyzője mennyire más elbírálás alatt van, bizonyítja az, hogy a megyei rendőri vezető leváltásáról reppentek fel hírek a válságos bejelentését követően.
Állítólag “Ármósnak azért kell mennie, mert ahelyett, hogy meggyőződött volna az adatok helyességéről, körlevélben megszorításokat rendelt el és ezzel indokolatlanul pánikot keltett az állomány körében.”
A dandártábornok azt mondta: nem közölték vele, hogy fel kellene állnia a székéből, csak a sajtóból értesült ilyen hírekről. Hozzátette: őt sem az illetékes miniszter, sem az országos rendőrfőkapitány nem értesítette efféle szándékáról.
Egy rendőri vezetőt bármikor, indoklás nélkül fel lehet menteni; hogy ez jelen esetben megtörténik-e, azt majd az idő eldönti – fogalmazott Pest megye rendőrfőkapitánya.
Szűcs Lajossal szemben bizalmatlanság nem merült fel.
*
Ami a mi Lajosunkat illeti, tisztességesen nem lehet ilyen vagyont felhalmozni, főleg nem pár év alatt, mondhat akárki akármit.
VálaszTörlésTudsz valamit a vagyoni helyzetéről? Megosztanád velünk is?
VálaszTörlésAz a nagy piszok helyzet, ha az önkormányzat nem támogatná ezt a két helyi bohócot, akkor a megyei rendőrkapitányságtól még az alapvető feladatellátásra sem kapnánk rendőrt. Hogy a városvezetésnek miért jó ez a két helyi semmirekellő, és miért nem cserélik őket akár helyi pályáztatás útján, azt csak ők tudják.
VálaszTörlésKülönben mehetnének vissza ahonnan gyüttek, aztán eltarthatná őket a megyei rendőrség, vagy a Szűcs vezette önkormányzat. Ha meg nem, akkor eljárhatnának biztonsági őrnek valahová.
Ők legalább nem törik össze részegen az autót, mint nagyrabecsült polgárőreink.
VálaszTörlésVhogy nem tudom sajnálni.
VálaszTörlés